Ամրապնդել երիտասարդների դիմակայունությունը՝ խթանելով կյանքի դժվարին իրավիճակներում հայտնված երիտասարդների ընդհանուր բարեկեցությունը
Մենք ուժեղացնում ենք երիտասարդներին՝ տալով նրանց հմտություններ, գործիքներ և վստահություն՝ ձևավորելու իրենց ապագան և իրացնելու ներուժը։ Խթանում ենք նրանց առաջնորդությունը՝ համայնքներում դրական փոփոխություններ բերելու համար։
Մենք հավատում ենք, որ երիտասարդները պետք է ակտիվորեն ներգրավված լինեն այն որոշումների կայացման գործընթացներում, որոնք ազդում են նրանց կյանքի և ապագայի վրա: Մենք նվիրված ենք ստեղծելու հնարավորություններ երիտասարդների համար՝ մասնակցելու որոշումների կայացման գործընթացներին։
Մենք աջակցում ենք երիտասարդների բազմակողմանի զարգացմանը՝ խթանելով նրանց սոցիալական, հուզական, ինտելեկտուալ և անձնային աճը: Մենք ստեղծում ենք ապահով տարածքներ, որտեղ երիտասարդները զարգացնում են իրենց հմտություններն ու կարողությունները: Մենք ուղղորդում ենք երիտասարդներին՝ դառնալու առաջադեմ, պատասխանատու, տոկուն և կարեկից անհատներ, ովքեր ակտիվորեն նպաստում են մեր հասարակության զարգացմանը:
Մենք հավատում ենք, որ բոլոր մարդիկ ունեն հավասար իրավունքներ, և այդ իրավունքներն անօտարելի են՝ անկախ սեռից, տարիքից, ծագումից, ազգությունից, սոցիալական դիրքից, սեռական կողմնորոշումից կամ այլ հատկանիշներից։ Մենք նպաստում ենք, որպեսզի բոլոր մարդիկ՝ հատկապես խոցելի խմբերը ակտիվ, ազատ և իմաստալից մասնակցություն և ներդրում ունենան քաղաքացիական, քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական և մշակութային զարգացման գործում։
Մենք նպաստում ենք գենդերային հավասարությանը՝ խթանելով հավասար իրավունքներ և հնարավորություններ բոլոր անհատների համար՝ անկախ նրանց սեռից: Մենք փորձում ենք վերացնել այն խոչընդոտները, որոնք սահմանափակում են կանանց ներուժը և դատապարտում ենք գենդերային հիմքով խտրականությունն ու բռնությունը։
Մենք հավատում ենք ռեսուրսների և հնարավորությունների արդար բաշխմանը և պայքարում ենք անարդարության, անհավասարության և համակարգային խտրականության դեմ: Մենք ձգտում ենք ձևավորել այնպիսի հասարակություն, որտեղ բոլորը հնարավորություն ունեն ապրելու արժանապատիվ, անվտանգ և հավասար:
Մենք ձգտում ենք ստեղծել ներառական միջավայր, որտեղ յուրաքանչյուրն իրեն կզգա ընդունված, հարգված և գնահատված և որտեղ յուրաքանչյուր ձայն լսվում է, յուրաքանչյուր գաղափար գնահատվում։ Մենք հարգում ենք բազմազանությունը և հավատում ենք, որ անկախ տարբերություններից մարդիկ պետք է ունենան հավասար իրավունքներ և հնարավորություններ։ Ներառականությունն ու բազմազանությունը առողջ և ուժեղ հասարակության հիմքն են։
Մեր աշխատանքի մեջ մենք առաջնորդվում ենք ազնվության, հաշվետվողականության և թափանցիկության ամենաբարձր չափանիշներով: Մենք վստահության ենք ձևավորում մեր գործընկերների և շահառուների հետ՝ թափանցիկ լինելով մեր գործողություններում, որոշումներում և հաղորդակցության մեջ։ Մենք հաշվետու ենք նրանց, ում ծառայում ենք և պատասխանատու ենք մեր կայացրած կամ չկայացրած որոշումների, գործողությունների և դրանց հետևանքների համար։