Ներգրավվել երիտասարդներին համայնքային կյանքում, որպեսզի երիտասարդները դրական ազդեցություն ունենան համայնքի, հասարակության և իրենց հասակակիցների վրա:
Մենք ձգտում ենք երիտասարդների ձայնը լսելի դարձնել բնապահպանական շարժումներում և սատարում ենք գործող շարժումներին ու բնապահպանական խմբերին։
Նորարարություն
Սովորում ենք ու փորձարկում ինչ ասես՝ նոր տեխնիկական գյուտերից մինչև բնապահպանական ակտիվիզմի մեթոդներ։
Շահերի պաշտպանություն
Կլիմայական շարժման մեջ այն ուժ է տալիս ազդելու քաղաքական որոշում կայացնողների վրա, նաև ստիպում է իշխանություն ունեցողներին պատասխանատու լինել։
Առաջնորդություն
Երիտասարդների նախաձեռնողականությունը խրախուսելը նպատակ ունի բարձրացնել երիտասարդների կյանքի որակն ավելի արդար և կենսակայուն ապագա կառուցելու համար։
Երիտասարդական նախաձեռնությունների հիմնադրամ
Կլիմայական արդարության և շրջակա միջավայրի պաշտպանության վերաբերյալ նախաձեռնություններ իրականացնելու համար կենտրոնը 15-ից 25 տարեկան երիտասարդներին տրամադրում է մինչև 200․000 ՀՀ դրամ ֆինանսավորում։ Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ մեր սոցիալական կայքերում։
Ալտերնատիվ - Ձեր ապահով և հարմարավետ անկյունը
Դուք սկսում եք լրացնել «Ալտերնատիվ» երիտասարդական կենտրոնում միջոցառում իրականացնելու ամրագրման հայտը։ Ալտերնատիվ երիտասարդական կենտրոն
Այլընտրանքային երիտասարդական կենտրոնը գրավիչ և ներառական տարածք է դեռահասների և երիտասարդների համար՝ 15-ից 35 տարեկան Գտնվում է Երևանում և առաջարկում է հյուրընկալ, լավ կահավորված և տեխնիկապես ապահովված տարածք երիտասարդների, երիտասարդական կազմակերպությունների և նախաձեռնությունների համար՝ հանդիպելու, սովորելու, համագործակցելու կամ պարզապես ազատ ժամանակն անցկացնելու համար՝ առանց որևէ վճարի։
Միջոցառումները պետք է կենտրոնանան երիտասարդների հմտությունների զարգացման, հնարավորությունների ընդլայնման, երիտասարդական գաղափարների կյանքի կոչման կամ բնապահպանական նախագծերի իրագործման վրա։
Այլընտրանքային երիտասարդական կենտրոնում դուք կգտնեք տեխնիկապես հագեցած սենյակներ մեծ և փոքր խմբերի համար, համատեղ աշխատելու հնարավորություններ, գրադարան, անվճար հասանելիություն տեխնիկական սարքավորումներին և գրենական պիտույքներին, ինտելեկտուալ և ժամանցային խաղեր, սուրճի/թեյի ընդմիջումներ և սննդի կազմակերպման տարբերակներ, բացօթյա միջոցառումների համար նախատեսված մեծ այգի, ինչպես նաև անվտանգ և ապահով միջավայր։
Մենք սպասում ենք ձեզ Այլընտրանքային երիտասարդական կենտրոնում։
Այլընտրանքային երիտասարդական կենտրոնը Planet One միջազգային ցանցի վեց կենտրոններից մեկն է, որը ներկայումս գործում է Հայաստանում (Երևան), Շվեդիայում (Ստոկհոլմ), Հունգարիայում (Բուդապեշտ), Քենիայում (Նայրոբի), Հարավային Աֆրիկայում (Յոհաննեսբուրգ) և Կամերունում (Յաունդե)։ Կենտրոնները կառավարվում են շվեդական Fryshuset կազմակերպության և Greenpeace-ի հետ համագործակցությամբ՝ Հայաստանի առաջադեմ երիտասարդության ՀԿ-ի միջոցով։