Միասին հզորացնենք երիտասարդներին
ՀԱԵ-ում մենք հավատում ենք, որ երիտասարդների անհավատալի ուժը կարող է փոխել աշխարհը։ Երիտասարդների հզորացման մեր ծրագրերի միջոցով մենք ապահովում ենք նրանց այն գործիքներով, հմտություններով և հնարավորություններով, որոնք անհրաժեշտ են իրենց ողջ ներուժի բացահայտման և կիրառման համար: Բայց մենք դա չենք կարող անել միայնակ՝ մեզ անհրաժեշտ է ձեր օգնությունը:
Ձեր նվիրատվությունը ոչ միայն ծրագրի ֆինանսավորումն է, այլ ներդրում է երիտասարդության ներկայի և ապագայի մեջ՝ տալով նրանց հաջողության հասնելու և առաջնորդելու հնարավորություն:
Աջակցի՛ր Ալտերնատիվ երիտասարդկան կենտրոնին
Ամեն տարի ավելի քան 4,500 երիտասարդներ (15-25 տարեկան) գալիս են մեր կենտրոն՝ սովորելու, աճելու և ծանոթություններ հաստատելու համար։ Որպես միակ անվճար երիտասարդական կենտրոնը Երևանում՝ մենք ապավինում ենք Ձեր առատաձեռնությանը մեր դռները բաց պահելու և մեր ծրագրերը շարունակելու համար: Այս կարևոր համայնքային կենտրոնի պահպանումը պահանջում է տարեկան 100,000 ԱՄՆ դոլար՝ ապահովելով, որ այն հասանելի մնա նրանց համար, ովքեր դրա կարիքն ունեն ամենաշատը:
Օգնի՛ր մեզ հիմնել նոր երիտասարդական կենտրոններ ամբողջ Հայաստանում
Յուրաքանչյուր նոր երիտասարդական կենտրոն հիմնելու համար անհրաժեշտ է մոտ 70,000 ԱՄՆ դոլար՝ ստեղծելով ապահով և ամեն ինչով կահավորված տարածքներ, որտեղ հայ երիտասարդները կարող են սովորել, համագործակցել և ձեռք բերել կյանքի կարևոր հմտություններ: Նվիրաբերելով՝ դուք ներդրում եք կատարում ապագա առաջնորդների զարգացման գործընթացում՝ խթանելով նորարարությունը, համայնքային ներգրավվածությունը և Հայաստանի երիտասարդության ավելի պայծառ ապագայի կերտումը: Շնորհակալություն այս նշանակալից փոփոխության մաս լինելու համար:
Ֆինանսավորի՛ր 3-ամսյա ուսումնական պրակտիկա երիտասարդ մասնագետների համար
Օգնե՛ք հզորացնել ապագա մասնագետներին՝ հովանավորելով 3-ամսյա պրակտիկա առաջատար ընկերությունում: Ամեն մի պրակտիկայի արժեքը կազմում է 1,200 դոլար` տրամադրելով իրական աշխատանքային փորձ, մենթորություն և արժեքավոր կապեր ոլորտում: Ձեր ներդրումը նրանց տրամադրում է այն հմտությունները, որոնք անհրաժեշտ են հաջողելու և բարգավաճելու ներկայիս մրցունակ աշխատանքային շուկայում։
Նվիրաբերի՛ր մեր «Երիտասարդական նախաձեռնությունների հիմնադրամին»
Ձեր նվիրատվությունը հնարավորություն է տալիս երիտասարդներին և ոչ ֆորմալ երիտասարդական խմբերին նախաձեռնել համայնքային նախագծեր և կյանքի կոչել իրենց նորարարական գաղափարները: Յուրաքանչյուր նախագծի համար տրամադրելով 100-ից 500 ԱՄՆ դոլարի ճկուն և արագ ֆինանսավորում՝ մենք հնարավորություն ենք տալիս երիտասարդներին դրական փոփոխություն բերել իրենց համայնքներում: Նվիրաբերելով՝ դուք օգնում եք նրանց վերածել իրենց տեսլականը հստակ համայնքային լուծումների՝ ստեղծելով ավելի պայծառ ապագա բոլորի համար։
Աջակցի՛ր երիտասարդ ձեռներեցներին
ՀԱԵ-ն 3,000–5,000 ԱՄՆ դոլարի մեկնարկային դրամաշնորհ է տրամադրում խոստումնալից երիտասարդ ձեռներեցներին՝ օգնելով նրանց կյանքի կոչել իրենց բիզնես գաղափարները: Նվիրաբերելով՝ դուք ապահովում եք ձեռներեցներին հաջողելու համար անհրաժեշտ հիմնական ռեսուրսներով և մենթորությամբ՝ խթանելով տնտեսական աճը, աշխատատեղերի ստեղծումը և բոլորի համար ավելի պայծառ ապագայի ստեղծումը։
Աջակցի՛ր մեր մարդասիրական ծրագրերին
Ձեր ներդրումն օգնում է տեղահանված բնակչությանը և կարիքավոր երիտասարդներին հասանելիություն ստանալ իրենց անհրաժեշտ ռեսուրսներին: Ամեն տարի մենք տրամադրում ենք հազարավոր սննդի փաթեթներ, հագուստ, հիգիենայի պարագաներ և այլ կենսական անհրաժեշտ իրեր: Աջակցելով մեր մարդասիրական ջանքերին՝ դուք ապահովում եք, որ խոցելի համայնքները անհապաղ ստանան օգնություն և հնարավորություն իրենց կյանքը վերակառուցելու արժանապատվությամբ և հույսով:
Ձեր նվիրատվությունը կարող է վերափոխել կյանքեր և ստեղծել երկարատև դրական փոփոխություններ: Միասին մենք կարող ենք աջակցել երիտասարդներին ստեղծել ավելի պայծառ ներկա և ապագա։